Улоқ-кўпкари бўйича вилоят биринчилиги мусобақаси бўлиб ўтди
Андижон вилоятидаги Миллий гвардия Чавандозлар мактабида улоқ-кўпкари бўйича вилоят биринчилиги мусобақаси бўлиб ўтди.
Мусобақада Чавандозлар мактаби жамоаси, Андижон туманидаги Бўтақора МФЙ “Улоқ-кўпкари” секцияси жамоаси, Андижон тумани Хортум МФЙ “Улоқ-кўпкари” секцияси жамоаси ва Булоқбоши тумани Чақар МФЙ “Улоқ-кўпкари” секциялари жамоалари ўзаро беллашдилар.
Беллашув қизғин ва муросасиз баҳсларга бой тарзда ўтди.
Мазкур мусобақани 150 нафарга яқин от спорти ишқибозлари томоша қилдилар.
Мусобақанинг якуний натижаларига кўра фахрли 1-ўринни Булоқбоши тумани жамоаси, 2-ўринни Андижон тумани Хортум МФЙ жамоаси ва 3 -ўринни Миллий гвардия Чавандозлар мактаби жамоаси эгаллади.
Якунда ғолиблар ташкилотчилар томонидан кубок, медал ва эсдалик совғалари билан муносиб тақдирландилар.

The competition of the regional championship in Uloq-kopkari was held
In the Andijan region, the National Guard "Chavandozlar maktabi" held the regional championship competition in uloq-kopkari riding.
The team of the "Chavandozlar maktabi", the team of the "Uloq-kopkari" section of the Botaqora MFY of Andijan district, the team of the "Uloq-kopkari" section of the Khortum MFY of Andijan district, and the teams of the "Uloq-kopkari" sections of the Chakar MFY of Buloqbashi district were take a part in the competition and competed with each other.
The competition was full of fierce and irreconcilable arguments.
About 150 horse lovers watched this competition.
According to the final results of the competition, the proud 1st place was taken by the Buloqbashi district team, the 2nd place by the Khortum MFY team of Andijan district, and the 3rd place by the National Guard "Chavandozlar maktabi" team.