Бухоро вилоятидаги “Ёш алоқачи” болалар оромгоҳида “Беш ташаббус – Беш имконият” шиори остида тадбир ташкиллаштирилди
Ёшлар миллатнинг суянчи ва эртаси. Уларнинг маънавий иммунитетини кучайтириш, бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, бундан ташқари, ёшларни спорт ва жисмоний тарбияга бўлган қизиқишини янада ошириш учун кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, куни кеча Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси, Ҳарбий прокуратура, Мудофаага кўмаклашувчи Ватанпарвар ташкилоти, вилоят Қўриқлаш бошқармаси, Чавандозлар мактаби ва вилоят Ёшлар ишлари агентлиги ҳамкорлигида “Ёш алоқачи” болалар оромгоҳида “Беш ташаббус – Беш имконият” шиори остида тадбир ташкиллаштирилди.
Тадбирда Миллий гвардияси Чавандозлар мактабининг мутахассислари томонидан оромгоҳда дам олувчи болажонлар учунотларда сайр қилиш имкони яратилди.
Шунингдек, тадбир давомида болажонлар ўртасида камондан отиш, шахмат-шашка ва стол тенниси бўйича мусобақалар ўтказилди. Шу билан бирга Миллий гвардия муддатли ҳарбий хизматчилари кўргазмали чиқишлар намойиш этишди.
Мазкур тадбир сўнгида болажонлар ташкилотчилар томонидан муносиб рағбатлантирилди.
Бу каби тадбирларнинг ўтказилиши ёшларимизни бор куч, билим ва тафаккурини ишга солган ҳолда ўз устида изланишга чорлайди.

В детском оздоровительном лагере «Ёш алокачи», что в Бухарской области, организовано мероприятие под лозунгом «Пять инициатив – пять возможностей»
Молодежь – опора и будущее нации. Ведется системная работа по укреплению их морально-нравственного иммунитета, осмысленному проведению свободного времени, дальнейшему повышению интереса к спорту и физической культуре.
В частности, вчера Управлением Национальной гвардии по Бухарской области совместно с Военной прокуратурой, организацией содействия обороне "Ватанпарвар", областным Управлением "Охрана", "Школой наездников", областным советом Агентства по делам молодежи в ДОЛ "Ёш алокачи"было проведено мероприятие «Пять инициатив – пять возможностей».
На мероприятии специалисты "Школы наездников" Национальной гвардии предоставили возможность детям прокатиться верхом на лошади.
Также в ходе мероприятия среди детей прошли соревнования по стрельбе из лука, шахматам и настольному теннису. С показательными выступлениями выступили сотрудники Национальной гвардии.
В завершение мероприятия организаторы поощрили детей.
Проведение подобных мероприятий побуждает нашу молодежь искать себя, используя все свои силы, знания и мышление.