Андижонда поло бўйича минтақавий мусобақанинг навбатдаги босқичи бўлиб ўтди
Куни кеча Миллий гвардия Андижон вилояти Чавандозлар мактаби ҳудудида от спортининг поло тури бўйича минтақавий мусобанинг навбатдаги босқичи бўлиб ўтди.
Унда Миллий гвардия Андижон, Фарғона ва Наманган вилоятлари Чавандозлар мактаблари спортчилари ўзаро беллашишди.
Мазкур мусобақага Андижон вилояти ҳокимлиги, Ҳарбий прокуратура, Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси, Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси фахрийлари, махалла фуқаролар йиғинлари фаоллари ташриф буюришди.
Мусобақа давомида муддатли ҳарбий хизматчилар томонидан тайёрлаб келинган кўргазмали чиқишлар мусобақага шукуҳ улашиб, том маънода ташриф буюрган меҳмонларга ва маҳалла аҳлига юқори кайфият бағишлади.
Шиддатли ва қизғин баҳсларга бой тарзда ўтган мусобақанинг якуний натижалари кўра, энг яхши натижани Миллий гвардия Андижон вилояти Чавандозлар мактаби жамоаси кўрсатиб биринчи ўринга сазовор бўлишди. Фарғона вилояти Чавандозлар мактаби жамоаси иккинчи ўринни эгаллашган бўлса, Наманган вилояти Чавандозлар мактаби жамоаси эса учинчи ўринни қўлга киритишди.
Ўз навбатида мазкур мусобақалар республикамизнинг барча чавандозларини бирлаштириб, уларда ҳалоллик, рақибга ҳурмат энг асосийси дўстона муносабатни мужассамлаштирмоқда.

В Андижане прошел очередной этап областных соревнований по поло
Вчера на территории "Школы наездников" Национальной гвардии Андижанской области прошел очередной этап областных соревнований по поло.
Участвовали спортсмены "Школ наездников" Национальной гвардии Андижанской, Ферганской и Наманганской областей.
В числе почетных гостей были представители хокимията Андижанской области, военной прокуратуры, Управления Национальной гвардии, Управления координации деятельности органов внутренних дел, ветераны, активисты местных сходов граждан.
Показательные выступления, подготовленные военнослужащими срочной службы, предварявшие соревнования, вызвали восторг у зрителей.
По итогам соревнований, которые были полны напряженных моментов, команда Андижанской областной "Школы наездников" Национальной гвардии показала лучший результат и заняла первое место. Команда "Школы наездников" Ферганской области - на 2-м месте, а команде "Школы наездников" Наманганской области судьи присудили почетное третье место.