ТЎСИҚЛАРДАН САКРАШ БЎЙИЧА ВОДИЙ ОЧИҚ ЧEМПИОНАТИ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия Андижон вилояти Чавaндозлар мактабида Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси Андижон вилоят бўлими, Андижон вилояти ёшлар сиёсати ва спорт бош бошқармалари ҳамкорлигида "1 октабр - Ўқитувчи ва мураббийлар куни байрами" муносабати билан от спортининг тўсиқлардан сакраш тури бўйича “Водий очиқ чемпионати” мусобақаси ўтказилди.
Мусобақада Миллий гвардия Андижон, Фаргона ва Наманган вилоятлари Чавандозлар мактаблари, “ҲОРСE-КИНҚ” МЧЖ от спорти мажмуаси ҳамда Миллий гвардия От спорти бўйича республика олий спорт маҳорати мактаби спортчилари ўзаро беллашдилар.
Беллашувда 1-ўринни Миллий гвардия Андижон вилояти Чавандозлар мактаби спортчилари, 2- ўринни Миллий гвардия Фарғона вилояти Чавандозлар мактаби спортчилари, 3- ўринни Миллий гвардия От спорти бўйича республика олий спорт маҳорати мактаби спортчилари эгалладилар.

Equestrian show jumping at the National Guard Andijan "Chavandozlar maktabi" in cooperation with the Andijan Regional Department of the Uzbekistan Horse Breeding and Equestrian Federation, Andijan Region Youth Policy and Sports Directorates on the occasion of "October 1 - Teacher's and Coaches' Day holiday" "Valley Open Championship" competition was held.
In the competition, the athletes of National Guard Andijan, Fargona and Namangan regions "Chavandozlar maktablari", horse sports complex of "HORSE-KINQ" LLC, and National Guard Equestrian School of the Republic of Higher Sports Skills competed against each other.
In the competition, the athletes of the Andijan Region "Chavandozlar maktabi" of the National Guard took the 1st place, the National Guard Fergana Region"Chavandozlar maktabi" athletes took the 2nd place, and the National Guard Equestrian School of the Republican Higher Sports Mastery took the 3rd place.