ТЎСИҚЛАРДАН САКРАШ БЎЙИЧА ВОДИЙ ОЧИҚ ЧEМПИОНАТИ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия Андижон вилояти Чавaндозлар мактабида Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси Андижон вилоят бўлими, Андижон вилояти ёшлар сиёсати ва спорт бош бошқармалари ҳамкорлигида "1 октабр - Ўқитувчи ва мураббийлар куни байрами" муносабати билан от спортининг тўсиқлардан сакраш тури бўйича “Водий очиқ чемпионати” мусобақаси ўтказилди.
Мусобақада Миллий гвардия Андижон, Фаргона ва Наманган вилоятлари Чавандозлар мактаблари, “ҲОРСE-КИНҚ” МЧЖ от спорти мажмуаси ҳамда Миллий гвардия От спорти бўйича республика олий спорт маҳорати мактаби спортчилари ўзаро беллашдилар.
Беллашувда 1-ўринни Миллий гвардия Андижон вилояти Чавандозлар мактаби спортчилари, 2- ўринни Миллий гвардия Фарғона вилояти Чавандозлар мактаби спортчилари, 3- ўринни Миллий гвардия От спорти бўйича республика олий спорт маҳорати мактаби спортчилари эгалладилар.

СОСТОЯЛСЯ ОТКРЫТЫЙ ЧЕМПИОНАТ ДОЛИНЫ ПО ПРЫЖКАМ ЧЕРЕЗ БАРЬЕР
В "Чавандозлар мактаби" Национальной гвардии Андижанской области совместно с Андижанским областным отделом Федерации коневодства и конного спорта, а также Главным управлением молодежной политики и спорта Андижанской области по случаю 1 октября – Дня учителя и наставника проведен Открытый чемпионат Долины по конкуру.
В соревнованиях участвовали спортсмены "Чавандозлар мактаби" Национальной гвардии Андижанской, Ферганской и Наманганской областей, конно-спортивного комплекса ООО «HORSE-KINQ» и Республиканской школы высшего спортивного мастерства по конному спорту при Национальной гвардии.
По итогам чемпионата спортсмены "Чавандозлар мактаби" Андижанской области заняли 1-е место. На второй ступени пьедестала - наездники "Чавандозлар мактаби" Ферганской области, а 3-е место присуждено спортсменам Республиканской школы высшего спортивного мастерства по конному спорту при Национальной гвардии.